Koleżanki i Koledzy.

W tym roku załoga CQMBO a przynajmniej jej najbardziej aktywna część poważnie podeszła do zawodów SPDX Contest. Spod znaku klubowego, ze stacji klubowej Paweł SQ9IAU, Piotr SQ9HQ i Jacek SQ9OKV w kategorii  MOAB MIXED (LOW POWER) zwojowali:

- 1009 QSO (166 SSB i 843 na CW)
- 141 mnożników
- 210728 punktów

Ciekawostki:
USA zrobione na 1,8 MHz,
Dominican Republic i Liechtenstein na 7 MHz,
Kirgistan , Azerbejdżan, Japonia i Brazylia na 20m.
Na 21MHz i wyżej zupełna cisza...

Bardzo mocne wsparcie logistyczne zapewnił Wiesiek SQ9SX.
Dwukrotnie walczących odwiedził Piotrek SQ9RPV.

Kilku kolegów brało tez udział w zawodach pod prywatnymi znakami z domowego QTH (n.p. SP9CLO, SP9FPP,  SQ9DEO, SQ9Z).

spdx01

spdx02

Nasze najnowsze filmy ...


ŁOŚ 2016 - Bocheńska Grupa Krótkofalowców SP9PBB
ŁOŚ 2016 - Bocheńska Grupa Krótkofalowców SP9PBB
CQ WW SSB 2015 - Pawel SQ9IAU
CQ WW SSB 2015 - Pawel SQ9IAU
Paweł SQ9IAU wiesza antenę Yagi 7 el. na pasmo 50 MHz
Paweł SQ9IAU wiesza antenę Yagi 7 el. na pasmo 50 MHz

Spotkanie Opłatkowe Krótkofalowców Tenczyn 2016 - Krótki Klip
Spotkanie Opłatkowe Krótkofalowców Tenczyn 2016 - Krótki Klip
ŁOŚ 2015 - Bocheńska Grupa Krótkofalowców CQMBO
ŁOŚ 2015 - Bocheńska Grupa Krótkofalowców CQMBO
Spotkania Bocheńskiej Grupy Krótkofalowców SP9PBB
Spotkania Bocheńskiej Grupy Krótkofalowców SP9PBB

Nasz klub powstał z inicjatywy kolegów , którzy spotykali się aby wymienić informacje na temat nowości, doradzić się w sprawach konstrukcji tak ważnych w naszym gronie jak i porozmawiać nie tylko na falach radiowych.

 Nasz klub powstał z inicjatywy kolegów , którzy spotykali się aby wymienić informacje na temat nowości, doradzić się w sprawach konstrukcji tak ważnych w naszym gronie jak i porozmawiać nie tylko na falach radiowych.

Między innymi  Bogdan SP9LGB oraz Wiesław SQ9SX,  Piotr SQ9HQ, Paweł SQ9IAU, Janek SP9CLO, Wiesław SP9FPP. I tak to się zaczęło . Nie spotykaliśmy się już anonimowo, tylko jako Bocheńska Grupa Krótkofalowców. Obecnie do naszego klubu należy ok 25 osób  nie tylko z Bochni ale również z Nowego Wiśnicza, Uścia Solnego, Drwini , Łapanowa , i innych  pobliskich miejscowości. Na naszym terenie znajdują  się Parki Krajobrazowe, które pozwalają nam na aktywację w programie WFF oraz zamki, które aktywujemy w programach zamkowych . Chętnych do wstąpienia do naszego klubu serdecznie zapraszamy .

 

... po prostu nie mogło zabraknąć tego modułu.. :)
Go to top