W sobotę 12 września 2015 wybraliśmy się grupą do Jodłówki Tuchowskiej na 30. już coroczne spotkanie pt. "Krótkofalarska Jesień na Pogórzu" zorganizowane przez rodzimy Odział Terenowy nr 28 PZK z Tarnowa. Z radiem w ręku wypatrywałem Kolegów jadących z Bochni, do których miałem dołączyć w Brzesku. Już z samego rana dzień zapowiadał się pogodnie i atrakcyjnie – wrażenia wisiały w powietrzu. W Jurkowie spotkaliśmy drugą część ekipy. Po upewnieniu się, że jest łączność radiowa pomiędzy samochodami wyruszyliśmy dalej do Jodłówki.

Po dotarciu do miejscowej Szkoły Podstawowej, na terenie której miało odbyć się spotkanie, zaczęliśmy rozglądać się za wolnym miejscem parkingowym. Po "rozprostowaniu kości" i konsumpcji specjału Janusza SQ9LCH udaliśmy się na giełdę sprzętu krótkofalarskiego.

Na szkolnym boisku na nowych właścicieli czekały anteny, transceivery, rdzenie ferrytowe, kable i cała masa różnych elektronicznych urządzeń. To była prawdziwa uczta dla oczu radioamatora, w końcu każdy z nas poszukuje czegoś interesującego do swojej radiostacji.
Była znakomita okazja, aby spotkać się z tymi, których często słyszymy na pasmach, wymienić doświadczenia, poznać nowych ludzi albo powspominać dawne czasy. Jacek SQ9LFO oraz Marcin SQ9ZBC uwiecznili obecność naszej bocheńskiej grupy pięknymi fotkami.
O godz. 12.00 wszyscy uczestnicy ustawili się do wspólnego zdjęcia, a później przelotny deszcz przegonił nas na obiad, który zapewnił Organizator zjazdu. O godz. 14.30 nastąpiło podsumowanie wyników tegorocznych Zawodów Tarnowskich, wręczenie medali oraz dyplomów za wieloletnią pracę społeczną i zaangażowanie. W zawodach jako klub SP9PBB zajęliśmy drugie miejsce w kategoriach B i C w części UKF (stacja organizatora pasmo 2m, stacje indywidualne i klubowe pasmo 70 cm). Wśród wyróżnionych dyplomem nie zabrakło także osób z naszej bocheńskiej grupy, a byli to: SP9CLO, SP9FPP, SP9LGB, SQ9IAU, SQ9PBU, SQ9OKV, SQ9SX oraz SQ9ZBC. Tarnowski klub SP9KAO świętował 60. urodziny, natomiast Oddział Terenowy PZK nr 28 w Tarnowie obchodził swoje 40. urodziny. Spotkanie poprowadził Janusz SP9LAS, głos zabrali m.in.: Zbyszek SP9IEK, wiceprezes PZK Jan Dąbrowski SP2JLR oraz przedstawiciel lokalnych władz. Odbyła się loteria, nagrody losowała najmłodsza uczestniczka Kinga SP9-28041, a pyszny tort pokroiła Magda SP9LG.
Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Snuliśmy śmiałe plany co do nowo nabytych sprzętów. Cieszę się, że choć krótkofalarstwo stało się niszowym sportem, gromadzi wokół siebie tak fajnych ludzi.
Dziękujemy Kolegom z Zarządu OT nr 28 w Tarnowie - Januszowi SP9LAS, Januszowi SP9JZT, Rafałowi SQ9OL oraz ich zastępcom - Romanowi SP9GLJ, Jarkowi SQ9IAE oraz Stanisławowi SP9OYO a także Krzysztofowi SP9RHN, Jackowi SP9RPW, Tomkowi SQ9KDO, Krzysztofowi SQ9MUO. Dziękujemy klubom SP9KAO, SP9YFF, w szczególności ich członkom: Andrzejowi SP8UZM, Jankowi SP9WAN, Łukaszowi SQ9JTI, Maćkowi SQ9MUR, Tomkowi SQ9PCH i wszystkim pozostałym osobom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji całego przedsięwzięcia. Podziękowania należą się także całej Gminie Tuchów oraz sponsorom.

Dominik SQ9DEO

Zdjęcia Marcin SQ9ZBC

Go to top