Doczekaliśmy kolejnego Stycznia rok 2015 Dom Rekolekcyjny Braci Mniejszych Kapucynów w Tenczynie zgodnie z tradycją kolejne już XXI spotkanie Opłatkowe radioamatorów i sympatyków krótkofalarstwa.

Ja co roku o tej porze około 9 w Sali Ojca Pio nastąpiło oficjalne uroczyste rozpoczęcie spotkania, któremu przewodniczył tutejszy gospodarz Tadeusz SP9XWY osoba znana w naszym środowisku, której chyba nie trzeba przedstawiać .Tradycyjnie – życzenia, przełamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie w tym roku wspierał nas zespół ludowy Toporzanie który zaprezentował nam podhalańskie kolędy.

Również tym roku jak i w latach poprzednich klub SP9PBB zaznaczył swoją skromną obecność na spotkaniu w nieco poszerzonym składzie. W śród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć władz lokalnych tj Wójta Gminy Lubień Kazimierza Szczepania, Wójta Gminy Pcim Daniela Obajtka, którzy już od wielu lat wspierają działalność klubu Doliny Raby. W śród wielu wypowiedzi, podziękowań i życzeń nie mogło zabraknąć również wspomnień o tych którzy już nas opuścili, przede wszystkim nieodżałowanego śp. Kolegi JANA SQ9LGE wspaniałego człowieka ,animatora, czynnego działacza PTTK Oddział Pcim, twórcy Klubu Doliny Raby pomysłodawcy i organizatora Tenczyńskich Spotkań Opłatkowych. Jak co roku zawsze coś nowego prócz spotkania mini giełdy prezentacje techniczne tematem wiodącym w tym roku – łączności cyfrowe JT65/JT9 oraz łączności D-STAR ciekawe prelekcje prowadzili koledzy Paweł SQ9NFQ oraz Krzysztof SP9SVH członkowie Krakowsko-Podhalańskiej Grupy Krótkofalarskiej. Oczywiście z Tenczyna nikt z gości głodny jeszcze nie wyjechał ,jak co roku wspaniały Tenczyński bigos tutejszy specjał i lokalne wypieki ciast wszelakich drażniły nasze delikatne podniebienia.

Jacek SQ9LFO

 

Go to top